Setkání s Elfy

3. února 2009 v 13:03 | Riaelka =) |  Moje povídka
Bílí pegasové přistáli, z prvního elegantně seskočila vysoká štíhlá slečna, asi 17-ti letá. Blond vlasy měla spletené do copů provázaných pentlí a některé jen tak volné splývaly...Mírný větřít odhalil špičaté uší.
,,Elfka???" pan Haco je vyveden z míry. Marco o krok ucouvl. Dann se na ni usmál. I ona odkryla řadu bílých špičatých zubů.
Z druhého sedla seskočil můž. Byl starší, měl bílé vlasy po pas, před špičatýma ušima vlály dva prameny, ostatní vlssy byly stažené do dlouhého ohonu. Byl oblečen do vzácných šatů, z čehož se dalo usuzovat, že je to vůdce.
Podívali se na sebe a ona řekla:
,,Cobyë? (nepřítel?) " podívala se na Danna.
,,Man ná ingwë? (kdo je vůdce) "zeptal se náčelník Danna.
Ten na sucho polkl a otočil sena své druhy. Marco pokrčil rameny, Brice protočil oči a lovec Haco se za něj snažil schovat.
Dann si nevěděl rady. Prosebně se podval na elfku a ta se otočila na svého vůdce.
,, Mallo túles? (odkud to přišlo?)" Pokrčila rameny.
,,Nidor?" (přátelé?)" pokečil nevěřícně rameny. Přikývla.
,, Quetilyë Eldalambenem?(mluvíte Efsky?)" zeptal se hlasitě lidí.
,,TI. (ne.)" řekla suše.
,, Co to melou?" zeptal se znuděně Brice.
Elfové se na něj nevěřícně podívali.
..Co jsem tak strašnýho řekl?"
,,Atan! (člověk)" řekla rozhodně.Starý vůdce, její otec, mlčky kývl. Věděl, co mají udělat. lidé v této zemi nejsou vítáni. Zavedou je k půlelfům, zcela nové rase, žijící v Elfii, jejíž rodiče jsou elfka a lidský muž. Tato rasa vznikla nejspíš před pouhými 50 lety, kdy do Elfie zavítal první člověk. Přivedl s sebou svoji sestru, jíž se zalíbil jeden z elfůa vzala si ho. Její bratr s ezamiloval do krásné elfky Haëliën, nečekali však, že s ejim narodí chlapec a dívka. Oba měli normální obličeje s vystouplou bradou, což ,,sličný lid" poněkud postrádal. Jen mírně zašpičatělé uši napovídaly o přítomnousti elfské krve. A jejich dlouhověkost a neschopnost normálně stárnout prokázala, kým jsou. Začali jím říkat půlelfové. V elfii niní žijí dva půlelfové: sourozenci Kari a Mero.
Tam, k sourozencům, chce elf dovést Danna, Briceho, Haca a Marca
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama