Vesnice!

7. února 2009 v 12:12 | Riaelka =) |  Moje povídka
Druhý den vypadala zahrada u Jasného domu, jak mu říkali elfové, ještě zářivěji a rozkvetleji. Jednorožec Horík, tu nebyl. Lidé pocítili jistou změnu ve svém okolí. Nejen, že se na ně elfové usmívali, ale i vzduch a příroda byla toková jiná..Ne fyzicky, prostě bylo rozhodnuto, lidé zde budou žít. Okolní svět to věděl ještě než rozsudek padl. Všichni věděli co je teď čeká. Dann, Marco, Haco i Brice rozuměni Elfům i když vůbec nemluvili. Jsou zachráněni.
Po snídani se všichni vidali na cestu. Půlelfové šli s nimi. Svůj dům zaopatřili jednoduchým ochranným kouzlem. Aby byli rychleji ve vesnici, hned jak vyšli z lesa zavolali pegase, kteří je všechny odnesli do vesnice. ještě před západem slunce. Pro Danna to byl neopakovatelný zážitek. Letět na hřbetě koně vysoko nad zemí, nechat se ovívat prudem větru a přitom pozorovat kouzelnou krajinu pod sebou. Nikdo, kdo se proletěl na pegasovi, na to nikdy nezapomene.
Ani na přistání...Když se Dann vzpamatoval z prudkého pádu, uviděl nad sebou světlou skvrnu..ale když zaostřil uviděl rozesmátou Marillë, která se tak tak držela na nohou. Vděčně přijal nabízenou pomoc. Brice vylezl ze křoví, které se stalo jeho ,,doskočištěm" a něco mručel. Nejspíš nadával. Haco a Marco se vydrápali na nohy a hladili si obrovské modřiny.
Teprve když se rozhlédli kolem sebe, uviděli opravdovou dokonalost...
Stáli u obrovské vesnice, domy byly postaveny z různých materiálů: ze dřeva, jílu, hlíny, ale i kamenné nebo cihlové. U každého domu měli tradičně velkou zahradu s nejrůznějšími květinami a stromy všech barev a tvarů, plodící to nejrůznější ovoce. Domy měly velká kruhová okna a poměrně malé půlkruhové vstupy...cože bylo paradoxní k výšce elfů. Zářivě červené střechy měly někdy odstín zelené nebo i oranžové a žluté. Skoro všechno tu bylo jiné než v našem světě. Vesnice byla obehnána vysoukou tlustou zdí, lidé nechápali, před čím že se to elfové bránili. Za zdí byly stáje pro koně a někdy i pegasy, na druhé straně bylo pole kukuřice a ríže, o kus dál byl sad jabloní a hrušek, ale i mandarinek a různých druhů nám neznámého ovoce. Za vesnicí bylo jezero, stříbrné, plné ryb a raků. Nad hlavou jim poletovali práci různých tvarů, velikostí a barev. Krásně zpívali.,,To nemůže být pravda!" zajíkal se Marco. ,,Něco tak úžasného jsem neviděl."
,,Dor," řekla na to Kari. Všichni už věděli, že dor znamená ano a ti že znamená ne. Všichni se zasmáli.
..Ano přesně tak. Je to tu krásné, " souhlasil Dann..
,,Ano všechno je tu přímo nádherné," souhlasil Dylan. Dann do něj musel kopnout aby odtrhl oči od půvabné elfky, která k nim přicházela s mísou ovoce. Měla pod ramena dlouhé hnědé vlasy, na hlavě sponku ve tvaru obrovské květiny. Na sobě měla růžové krajkové šaty..
Usmála se na ně. Odkryla tak řadu bílých zubů a pro elfy tak typické čtyři jakoby špičáky.
,,Mantülie. Marëlie surë?" nabídla jim tác.
,,Írenya," poděkoval Dann stručně. Nemohls si nevšimnou bratrova očividného zájkmu o tuto dívku. Až později zjistilo, že se jedná o Luisu, mladší sestru Marillë.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaRušKá BaRušKá | Web | 7. února 2009 v 12:25 | Reagovat

jj dobře kdyžtak si mě pridej na icQ ju ?

491191515

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama