Kuba→Havanna ♥

16. března 2009 v 19:55 | Riaelka =) |  Cestování...


ZAJÍMAVOSTI O KUBĚ



Symbolem Kuby je jednoznačně kubánský doutník a havanský rum, které mohou posloužit jako originální suvenýr. Z Kuby si také můžete dovézt cokoli s podobiznou revolucionáře Ernesta Che Guevary.
Stát velmi podporuje umění a hudbu, ale jen do určité míry. Funguje zde tvrdá cenzura.
Z kubánských tradičních tanečních stylů je asi nejznámější čača, salsa, rumba nebo mambo.
Kubánská jídla jsou skromnější a dají se lehce připravit. Mezi místní speciality patří například žabí stehýnka nebo kuře vařené v pivu s rýží a šafránem. Oblíbenými moučníky jsou zde koblihy nebo smažené sladké banány.
Jestliže si na Kubě objednáte pivo, budete spokojeni. Z tvrdého alkoholu je na Kubě nejoblíbenější rum, který je součástí mnoha drinků, například světově známého mojita.

HAVANA
Havana (La Habana) je hlavním městem Kuby. Rozkládá se na 721,01 km2 a je největším městem Kuby. Nejvíce památek je ve Starém městě (La Havana Vieja), které je od roku 1982 památkou UNESCO. Mezi nejkrásnější památky Havany patří katedrála San Cristobal de la Havana na náměstí Plaza de la Catedral a nejstarší pevnost v Americe Castillo de la Real Fuerza z roku 1558. K dalším nádherným náměstím Havany patří Plaza de Armád nebo Plaza de la Revolución s pomníkem Josého Martího. Velkou obchodní čtvrtí v Havaně je Calle Obispo, která je proslavena pobytem světově známého spisovatele Hemingwae. Je zde spousta obchodů, kaváren a restaurací. Ernest Hemingway je vůbec spojován s Kubou. O tom svědčí také havanské přístaviště, které je po spisovateli pojmenováno. Na tomto přístavišti se každým rokem koná rybářský turnaj. Originální havanský suvenýr si můžete zakoupit například na nábřeží Malecón. Nachází se zde tržiště s rukodělnými výrobky. Chcete-li se vydat v Havaně po stopách Ernesta Hemingwae, udělejte si výlet do muzea ve Vile Finca la Vigía, kde dlouhé léta žil. Po prohlídce muzea si můžete dát oběd ve spisovatelově oblíbené restauraci La Terazza, která se nachází v Cojímar. K nejlepším plážím v okolí Havany patří Playas del Este. Vzdálenost pláží od Havany je asi 30 minut. Tato pláž se skládá se čtyř částí Playa El Megano, Playa Santa Maria Del Mar, Playa Boca Ciega a Playa Guanabo. V Havaně je možnost dopravy autobusy, které jsou však věčně přeplněné a nespolehlivé. Jestliže budete v Havaně hodně cestovat, můžete si zapůjčit auto nebo si zaplatit taxi. Budete-li na Kubě, využijte služby bicitaxi - vozík tažený cyklistou. Na havanských ulicích to žije. Kubánci jsou velmi temperamentní lidé, kteří mají rádi hudbu a tanec. S trochou štěstí můžete zažít v jakékoli ulici úžasný koncert. Noční život zde začíná kolem desáté hodiny.



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bObAneQ→Sbénko bObAneQ→Sbénko | Web | 17. března 2009 v 19:48 | Reagovat

Dance like thissss xD

2 bObAneQ→Sbénko bObAneQ→Sbénko | Web | 19. března 2009 v 18:56 | Reagovat

no jaaasný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama